دستگاه پلاسما پن چیست؟

در پاسخ به اینکه دستگاه پلاسما پن چیست باید گفت پلاسما پن یک دستگاه قلم مانند است که برای درمان انواع بیماری های پوستی از طریق فیبروبلاست درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد خرید پلاسما پن را دارید، پیش از مراجعه به یک مرکز فروش و یا خرید اینترنتی بهتر است بدانید که پلاسما پن یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که با هدایت انرژی های الکتریکی برای انتشار گاز پلاسما کار می کند. هدف استفاده از دستگاه قلم پلاسما، این است که با ایجاد ضربه ای که سلول های پوستی به نام فیبروبلاست را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کند، پوست را محکم تر و سفت تر نماید. همان طور که گفتیم، فرآیند فیبروبلاست پلاسما شامل استفاده از قلمی است که پلاسمای داغ و گاز مانندی را آزاد می کند تا در سلول های پوستی به نام فیبروبلاست آسیب ایجاد نماید.

طرز کار پلاسما پن بر روی گردن فرد - پلاسما پن

پلاسما پن یا قلم پلاسما یک وسیله آرایشی غیر تهاجمی می باشد که برای جوانسازی و سفت کردن پوست طراحی شده است. با استفاده از اصل فناوری پلاسما، قلم یک تخلیه الکتریکی کنترل شده برای به وجود آوردن یک قوس پلاسمایی کوچک ایجاد می کند که به طور سطحی، پوست بیمار را گرم می کند و باعث انقباض و سفت شدن آن می شود. این روش نوآورانه، اغلب برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک، افتادگی پوست و همچنین درمان عیوب مختلف پوست مانند لکه های ناشی از افزایش سن و اسکار آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف روش‌ های سنتی همچون جراحی، قلم پلاسما یا پلاسما پن به حداقل زمان استراحت نیاز دارد و جایگزین مطمئن‌ تری برای بیمارانی است که بدون انجام جراحی تهاجمی به دنبال ظاهری جوان‌ تر هستند. شما در مورد پلاسما پن چه می دانید؟ این دستگاه چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد؟ با ما همراه شوید تا با هم به بررسی این موضوع بپردازیم.

عکس ۲ مدل مختلف پلاسما پن فیوژن

نحوه عملکرد دستگاه پلاسما پن

نحوه عملکرد دستگاه پلاسما پن به این صورت است که پلاسما پن انرژی الکتریکی را به نیتروژن مولکولی دو اتمی گازی تبدیل می کند و آن انرژی را به شکل غیر تماسی از بالا به سطح پوست منتقل خواهد کرد. این امر باعث ایجاد ریز تروما به لایه اپیدرمی پوست (لایه های بالایی) می شود؛ در حالی که به صورت همزمان گرم می گردد و ساختار عمیق تر پوست را از طریق هدایت حرارتی مختل می کند. این درمان به عنوان فیبروبلاست نیز شناخته می شود.

عکس دستگاه plasma pen fusion خارج از جعبه

طرز استفاده از دستگاه پلاسما پن

تکنسین های بسیار آموزش دیده از دستگاه پلاسما پن برای تحویل فیبروبلاست پلاسما استفاده می کنند. پزشک زیبایی که با طرز استفاده از دستگاه پلاسما پن آشنایی دارد برای استفاده از دستگاه پلاسما پن ابتدا پوست بیمار را تمیز کرده و از کرم بی حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی در طول عمل استفاده می کند. سپس از دستگاه Plasma Pen برای رساندن جریان الکتریکی با فرکانس بالا به ناحیه مورد نظر استفاده خواهد کرد. پس از عمل هم پزشک از ژل خنک کننده برای تسکین پوست تحریک شده استفاده می کند. در حالت کلی، مراحل استفاده از دستگاه پلاسما پن به شرح زیر می باشد.

 1. تمیز کردن پوست برای دستیابی به نتایج بهتر بایو ناحیه درمان را به طور کامل تمیز کنید.
 2. نصب کردن سوزن نوک سوزن باید روی قلم عمل قرار گیرد؛ پس مطمئن شوید که آن را به خوبی نصب می کنید.
 3. روشن کردن دستگاه برای استفاده از دستگاه بایو دکمه پاور طان را روشن کرد. وقتی دکمه پشتی را فشار می دهید و چراغ نشانگر روشن می شود، به این معنی است که دستگاه روشن شده و آماده کار می باشد.
 4. شروع عملیات سوزن را باید نزدیک به پوست ناحیه تحت درمان قرار داد اما نیازی به لمس آن ناحیه نیست. در این مرحله باید ماشه را فشار داد؛ اپراتور پس از فشار دادن ماشه می تواند جرقه الکتریکی کوچک را ببیند. نکته مهم در زمان استفاده از این دستگاه آن است که نباید بیش از یک یا دو ثانیه در یک ناحیه درمان ماند. اپراتور می تواند انرژی پالس را با فشار دادن سوئیچ بالای دکمه پاور از چپ به راست تنظیم کند. توجه داشته باشید سمت راست بالاترین سطح انرژی است.
 5. تمیز کردن دستگاه برای تمیز کردن دستگاه پلاسما پن می توان از یک پد الکلی برای پاک کردن نوک سوزن استفاده کرد.

بهترین دستگاه پلاسما پن

به طور کلی، انواع مختلفی از دستگاه پلاسما پن در بازار موجود است که متقاضیان می توانند متناسب با هدف خود بهترین دستگاه پلاسما پن را انتخاب کنند. اما بهترین پلاسما پن، دستگاهی است که از قدرت و کیفیت خوبی برخوردار بوده و علاوه بر این باید ایمن باشد.

عکس دستگاه پلاسما پن مانستر مدل black

پس دستگاهی بهترین است که خطر برق گرفتگی نداشته و دوره نقاهتش کوتاه باشد. در حال حاضر بهترین دستگاه های پلاسما پن عبارتند از:

دستگاه پلاسماپن Osmo FibroPen

دستگاه پلاسماپن Osmo FibroPen تا حد زیادی انتخاب اکثر متقاضیان است که با استفاده از فناوری پیشرفته پلاسما، هیچ گونه درد یا ناراحتی را در طول جلسه درمان به بیمار تحمیل نمی کند. این دستگاه باعث می شود که پوست  خیلی سریع تر از هر دستگاه قلم پلاسما دیگری بهبود یابد. چیزی که واقعاً در مورد این دستگاه شگفت‌ انگیز است این می باشد که می توان شدت های مختلفی (9 سطح) از آن را انتخاب کرد. با توجه به این موضوع می‌ توان از این دستگاه در تمام نواحی بدن استفاده نمود و برای انواع پوست (حتی اگر حساس ترین پوست را دارید) مناسب است. فیبروپن هیچ جای زخم یا قرمزی طولانی مدتی بر جای نمی گذارد و به همین دلیل از سایر تجهیزات زیبایی بهتر است. کاربرد این دستگاه در از بین بردن خال‌ ها، لکه‌ های تیره و سایر عیوب پوست می باشد.

دستگاه قلم پلاسما ZNXY

دستگاه تنگ کننده پلک قلم پلاسما ZNXY ابزاری موثر برای درمان چین و چروک ها و سفت کردن صورت است. این نوع دستگاه پلاسما پن، مجهز به فناوری فیبروبلاست حرفه ای می باشد و راه حل های پیشرفته ای برای مراقبت از پوست به پزشکان ارائه می دهد. کاربرد دقیق و هدفمند این دستگاه برای سفت کردن پلک و جوانسازی صورت بسیار ایده آل است و طراحی ارگونومیک قلم آن به تجربه کاربر پسند متقاضی می افزاید؛ به همین دلیل هم برای حرفه ای ها و هم برای کاربران خانگی مناسب است.

دستگاه Fibroblast Plasma Pen Monster Beauty

دستگاه Fibroblast Plasma Pen Monster Beauty، راه حلی پیشرفته برای جوانسازی پوست می باشد. این دستگاه از فناوری فیبروبلاست برای رفع مشکلات مختلف مراقبت از پوست استفاده می کند و با کاربرد دقیق خود، مناطق هدف را برای کاهش چین و چروک و سفت شدن صورت هدف قرار می دهد. طراحی ارگونومیک این دستگاه باعث افزایش راحتی و کنترل کاربر در حین کار می شود. این مدل از پلاسما پن یک انتخاب مناسب برای کسانی است که به دنبال نتایج حرفه ای در خانه هستند. این قلم برای انواع نیاز های مراقبت از پوست مناسب می باشد و تطبیق پذیری و راحتی خوبی دارد.

قیمت خرید دستگاه پلاسما پن

به طور کلی، عوامل مختلفی بر روی قیمت خرید دستگاه پلاسما پن تاثیر می گذارند که عبارتند از:

 • قدرت دستگاه
 • برند تولید کننده
 • شدت دستگاه
 • نوع قلم
 • نوسانات ارزی
 • تورم

دستگاه و محتویات جعبه plasma pen monster - پلاسما پن

کاربردها و مزایای دستگاه پلاسما پن

دلایل زیادی وجود دارند که چرا زیبایی‌ شناسان در سرتاسر جهان درباره درمان فیبروبلاست با قلم پلاسما اشتیاق زیادی نشان می دهند. بیایید به برخی از مزایای دستگاه پلاسما پن که این درمان را به یک انتخاب برجسته تبدیل می کند، بپردازیم:

غیر تهاجمی است

همان طور که از ابتدای این مقاله گفتیم، پلاسما پن یک درمان غیر تهاجمی است و شامل هیچ برش یا بریدگی روی پوست نیست. این خصوصیت نه تنها باعث می‌ شود که این روش در مقایسه با سایر درمان‌ های زیبایی کمتر دردناک باشد، بلکه به بیماران هم اجازه می‌ دهد تا بلافاصله بعد از جلسه، فعالیت‌ های روزانه خود را از سر بگیرند.

ارائه نتایج فوری و طولانی مدت

بعد از درمان پلاسما پن، پوست یک اثر سفت کننده فوری را تجربه می کند. با این حال، جادوی واقعی در مراحل بعدی درمان رخ می دهد که با رشد کلاژن مشخص می‌ شود. مشتریان می توانند انتظار داشته باشند که نتایج نهایی را بعد از 8 تا 12 هفته ببینند.  اکثر مشتریان برای بهترین نتیجه به دو جلسه نیاز دارند، ولی این بستگی به مشاوره و نظر متخصص زیبایی دارد.

می توان با خیال راحت در سراسر صورت و بدن از پلاسما پن استفاده کرد

تطبیق پذیری دستگاه پلاسما پن یک مزیت قابل توجه است. دستگاه و روش درمانی قلم پلاسما محبوبیت زیادی به دست آورده است؛ چون که می تواند با خیال راحت تمام نواحی صورت و بدن از جمله چشم ها، گردن و دهان را که معمولاً به دلیل حساسیت، درمان آن ها سخت است، درمان کند.

کاربرد گسترده؛ با پلاسما پن می توان به انواع مشکلات پوستی رسیدگی کرد. درمان با قلم پلاسما در رفع مشکلات پوستی زیر و موارد دیگر موثر است:

 • افتادگی پلک و کیسه چشم
 • خطوط پنجه کلاغی
 • مشکلات قفسه سینه
 • خطوط لب
 • جای جوش

استفاده از پلاسما پن روی شقیقه مرد جوان

با توجه به این موضوع تطبیق پذیری Plasma Pen، آن را به یک راه حل جامع برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال بهبود مشکلات پوستی خود هستند.

عوارض استفاده از دستگاه پلاسماپن

عوارض استفاده از دستگاه پلاسماپن خفیف است و معمولاً در عرض دو هفته برطرف می شود. این عوارض عبارتند از:

 • تورم
 • قرمزی پوست
 • کبودی
 • حساسیت
 • سفت شدن پوست
 • خارش
 • پوسته پوسته شدن
 • لایه برداری

آیا استفاده از دستگاه پلاسماپن درد دارد؟

بیماران، سطح درد دستگاه پلاسما پن در طول درمان را خفیف تا متوسط ​​توصیف می کنند. با توجه به این موضوع مصرف کرم بی حس کننده موضعی به طور قابل توجهی می تواند درد و ناراحتی را کاهش دهد.

به طور کلی بیماران سطح درد درمان با دستگاه پلاسما پن را خفیف تا متوسط برایمان توصیف کرده اند. استفاده از کرم های بی حسی موضعی می تواند درد و ناراحتی این روش را کاهش دهند.

دکتر که از دستگاه پلاسما پن روی پلک مرد استفاده می کند

فرق دستگاه بیوتی پن با پلاسما پن

دستگاه پلاسما پن و بیوتی پن، نوعی از تجهیزات مراقبت از پوست به حساب می‌ آیند که در حال حاضر، در کلینک‌ های زیبایی یا حتی منازل استفاده می‌ شوند. حقیقتاً هر دستگاهی مخصوصا دستگاه‌ هایی همچون بیوتی پن و حتی پلاسما پن عملکرد خاص خودش را دارد. در این بین شما بایستی با بررسی عملکرد آن ها به این مسئله پی ببرید کدام یک برایتان بهتر است. بیایید فرق دستگاه بیوتی پن با پلاسما پن را از جنبه های مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم.

دستگاه بیوتی پن، یک ابزار دستی است که متخصصان برای حذف و از بین بردن خال ها، زائده های گوشتی یا لک های پوستی صورت از آن استفاده می کنند. عملکرد دستگاه بیوتی پن به این صورت است که از طریق سوزاندن ناحیه هدف، بدون درد یا ناراحتی به برطرف نمودن عارضه های پوستی خواهد پرداخت. این دستگاه با کمک پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است و تکنیکی بدون عارضه و همچنین کم خطر برای درمان اختلالات پوستی در میان پزشکان می باشد.

حال بیایید دستگاه پلاسما پن را بررسی کنیم. در این شیوه دکتر بدون هیچ گونه برش، جراحت یا بیهوشی و به شکل سرپایی جریان های لیزری را به مناطق تحت درمان وارد می کند تا بیماران راحت تر به ظاهر زیبای مد نظر خود دست پیدا کنند. در ارتباط با عملکرد پلاسما پن هم باید بگوییم که متخصصین سعی می کنند که با تغییر دادن حالت جامد به حالت گاز و تصعید، همچنین با استفاده کردن از دستگاه پلاسما پن مشکلات پوستی مراجعه کنندگان خودشان را برطرف نمایند. هدف پزشکان از استفاده از دستگاه پلاسما بن، به ارمغان آوردن ظاهری زیبا و از همه جوان برای بیمارانشان است.

با این تفاسیر، ممکن است بپرسید که آیا دستگاه پلاسما پن با بیوتی پن تفاوت دارد؟ اکثر افراد فکر می کنند عملکرد و کاربرد های دستگاه پلاسما پن با دستگاه بیوتی پن متفاوت است. ولی به طور کلی، پلاسما پن با دستگاه بیوتی پن هیچ تفاوتی در کاربرد با یک دیگر ندارند. یعنی این که با کمک این قلم ها، پزشکان می تواند لک های پوست را حذف کنند و از آن ها برای پلاسما تراپی بخش پشتی پلک و بینی استفاده نمایند. توجه داشته باشید که پلاسما تراپی بر روی بینی یا پشت پلک با تمامی این دستگاه ها انجام می گیرد. پس در حالت کلی اگر بخواهیم تفاوت پلاسما پن با دستگاه بیوتی پن را ذکر کنیم، باید بگوییم این دو هیچ تفاوتی ندارند.

پلاسما پن بینی

پلاسما پن بینی یا پلاسما جت بینی، یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که از آن برای سفت شدن پوست بینی استفاده می کنند. از طریق این روش چربی‌ هایی که در زیر پوست بینی قرار دارند، آب می شوند و بینی بیمار اندکی به بالا لیفت خواهد شد. در این فناوری پیشرفته از پرتو های پلاسما برای کوچک نمودن منافذ و همچنین سفت کردن پوست این ناحیه استفاده می‌ شود.

زمانی که پرتو ها بر روی بینی بیمار اعمال می گردند، بافت اضافی این بخش و سوراخ‌ هایش را کوچک تر می‌ کنند؛ در نتیجه ظاهری بسیار کوچک‌ تر و البته تراشیده‌ به بینی خواهند داد. دستگاه پلاسما پن بینی به داشتن تقارن هر بهتر این بخش صورت کمک می‌ کند.

قبل و بعد پلاسما پن بینی

مزایای استفاده از دستگاه پلاسماپن

دلایل زیادی وجود دارند که چرا متخصصین پوست در سرتاسر جهان درباره درمان با پلاسما پن عجله می‌ کنند! به طور کلی مزایای استفاده از دستگاه پلاسماپن برای افراد زیاد است و به همین دلیل متقاضیان زیادی را به سمت خودش کشیده است. بیایید با مزایای چند جانبه ای که این درمان را به یک انتخاب برجسته تبدیل می کند، آشنا شویم:

استفاده از دستگاه پلاسما پن غیر تهاجمی است.

 درمان با پلاسما پن غیر تهاجمی است و شامل هیچ برش یا بریدگی بر روی پوست نمی شود. این ویژگی نه تنها باعث می‌ شود که این روش در مقایسه با سایر درمان‌ های زیبایی کمتر دردناک باشد، بلکه به مراجعین اجازه می‌ دهد تا بلافاصله بعد از عمل، فعالیت‌ های روزانه خود را از سر بگیرند. پس می توانیم بگوییم که این روش یک انتخاب سریع، راحت، کم خطر و غیر تهاجمی است!

دستگاه پلاسما پن نتایج فوری و طولانی مدت ارائه می دهد.

 بعد از درمان با پلاسما پن، پوست یک اثر سفت کننده فوری را تجربه می کند. با این حال، جادوی واقعی در مرحله سوم بهبودی با این روش اتفاق می‌ افتد که با رشد کلاژن مشخص می‌ شود. مشتریان می توانند انتظار داشته باشند که نتایج نهایی این روش را بعد از 8 تا 12 هفته ببینند. توجه کنید که اکثر مشتریان برای بهترین نتایج به دو جلسه پلاسما پن نیاز دارند، اما این بستگی به مشاوره و نظر متخصص زیبایی دارد.

می توان با خیال راحت از دستگاه پلاسما پن در سراسر صورت و بدن استفاده کرد.

 تطبیق پذیری دستگاه پلاسما پن یک مزیت قابل توجه است. عملکرد دستگاه و روش درمانی پلاسما پن محبوبیت زیادی در بین بیماران به دست آورده است؛ چون که می توانند با خیال راحت تمامی نواحی صورت و بدن خود را از جمله چشم ها، گردن و دهان که معمولاً به دلیل حساسیت درمان آن ها سخت است را درمان کند.

به انواع مشکلات پوستی رسیدگی می کند.

 درمان با پلاسما پن در رفع مشکلات پوستی زیر و موارد دیگر موثر است:

 • افتادگی پلک و کیسه چشم
 • خطوط پنجه کلاغی
 • خطوط لب
 • علائم کششی پوست
 • حذف کردن مشکلات و ضایعات پوستی
 • جای جوش
عکس قبل و بعد اثرات دستگاه پلاسما پن روی صورت

نکته▪: تطبیق پذیری دستگاه Plasma Pen آن را به یک راه حل جامع برای افرادی تبدیل کرده است که به دنبال بهبود هدفمند در جنبه های مختلف و مشکلات پوست خود هستند.

مرکز خرید دستگاه پلاسما پن در تهران

اگر قصد خرید دستگاه پلاسما پن در تهران را دارید، حتما به نمایندگی های این محصول در تهران مراجعه کنید. با مراجعه به این مراکز می توانید مشخصات فنی دستگاه را به طور کامل بررسی کنید و از نمایندگان این مراکز هر چه سوال دارید بپرسید.

تفاوت پلاسما جت و پلاسما پن

به طور کلی عملکرد هر دو این دستگاه ها تقریبا شبیه به یک دیگر می باشد اما تنها تفاوت پلاسما جت و پلاسما پن این است که دستگاه Plasma Pen به شکل وایرلس است؛ در نتیجه کار کردن با آن آسوده تر می باشد. همچنین دستگاه پلاسما پن بسیار سبک تر می باشد که موجب تسلط هر چه بهتر پزشک می گردد.