دانستنی‌‌ها

طرز استفاده از ماسک صورت

آنچه در ادامه می خوانید

طرز استفاده از ماسک صورت چگونه است؟

ماسکهای ورقه‌ای، ماسک‌هایی هستند که پوست را تغذیه و آب‌رسانی می کنند. آنها از یک ورقه نازک کاغذ آغشته به سرم تشکیل شده اند و طرز استفاده از ماسک صورت به اینگونه میباشد که پس از خارج کردن آن از بسته آن را به مذت چند دقیقه بر روی صورت قرار داده که می تواند حاوی مواد مختلفی مانند ویتامین ها، اسید هیالورونیک و پپتیدها باشد. برخی از ماسک‌های ورقه‌ای تخصصی ممکن است حاوی موادی مانند عصاره جلبک دریایی، آلوئه ورا، چای سبز یا زغال چوب باشند. خرید ماسک و اسکراب صورت  مثل خرید ماسک صورت بیوآکوا و استفاده از ماسک های ورقه‌ای یک راه راحت برای رساندن رطوبت و مواد مغذی ضروری به پوست است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ماسک‌ های ورقه ‌ای پوست را تمیز یا لایه برداری نمی کنند. در عوض، آنها در درجه اول برای استفاده موثر سرم استفاده می شوند.

ماسک صورت

طرز استفاده از ماسک صورت در بهترین زمان 

طرز استفاده از انواع ماسک صورت بسته به خود ماسک متفاوت است. اگر از ماسک ها و پچ ها استفاده می‌کنید که بر روی پاکسازی پوست یا کاهش چین و چروک تمرکز دارد، معمولاً توصیه می ‌شود که آن را در شب بعد از پاک کردن آرایش استفاده کنید. در مورد ماسک‌های ورقه‌ای، ماسک‌های ژل و ماسک‌های کرم، زمانبندی انعطاف پذیرتر است. برای این نوع ماسک ها زیاد فرقی نمی کند که در روز از آنها استفاده کنید یا در شب. 

نکته کلیدی طرز استفاده از ماسک صورت به این صورت است که اطمینان حاصل کنید که صورت شما آرام است و از حرکت دادن عضلات صورت خود در حین استفاده از آنها برای گرفتن بهترین نتیجه اجتناب کنید.

انواع ماسک صورت

برای درک طرز استفاده از ماسک صورت، مهم است که با انواع مختلف آن آشنا شوید. ماسک‌های صورت را می توان به انواع خانگی و کارخانه ای تقسیم کرد. ماسک‌های خانگی را می توان با استفاده از طیف گسترده ای از مواد تشکیل دهنده از جمله لبنیات، دانه های خوراکی و غیر خوراکی و میوه ها تهیه کرد. ماسک ‌های کارخانه ‌ای اغلب از موادی مشابه با ماسک ‌های خانگی استفاده می‌کنند که تفاوت اصلی آن‌ها در بسته ‌بندی و استفاده است. در زیر انواع ماسک ‌های کارخانه ای و آماده بر اساس شکل و نحوه کاربرد آنها آورده شده است:

طرز استفاده از ماسک صورت ورقه ای

ماسک ‌های ورقه‌ ای که به عنوان ماسک ‌های صورت نیز شناخته می شوند، یک نوع ماسک صورت نسبتاً جدید و محبوب هستند. آنها از یک یا دو لایه ساخته شده از پنبه یا الیاف مشابه، اشباع شده با سرم های مختلف و محلول های مغذی تشکیل شده اند. جذابیت ماسک‌ های ورقه‌ ای در سهولت استفاده آنها نهفته است. شما به سادگی ماسک را از بسته بندی آن بردارید و روی صورت خود قرار دهید. بهترین زمان استفاده از ماسک ورقه‌ ای مشابه سایر ماسک ‌های کارخانه ای (به استثنای ماسک‌ های لایه بردار) است. معمولاً در مواقعی استفاده می شود که شما فرصت تهیه ماسک خانگی را ندارید.

طرز استفاده از ماسک صورت لایه بردار

اگر می خواهید پوستی شفاف داشته باشید و می خواهید سلول های مرده پوست را از روی سطح پاک کنید، ماسک ‌های لایه بردار انتخاب ایده آلی هستند. این ماسک ها حاوی موادی می باشند که پوست را تمیز کرده و سلول های مرده را از بین می برند. ماسک‌های لایه بردار می توانند به شکل ژل، کرم یا ماسک‌های سنتی در دسترس باشند. توصیه می شود تا دو بار در هفته از ماسک لایه بردار استفاده کنید، زیرا بیش از این دفعات ممکن است منجر به حساسیت، تحریک یا خشکی بیش از حد پوست شود.

ماسک صورت

طرز استفاده از ماسک صورت ورقه ای

راهنمای گام به گام طرز استفاده از ماسک صورت به شرح زیر می باشد:

  • با پاکسازی پوست خود شروع کنید
    پوست خود را با استفاده از یک پاک کننده ملایم صورت با آب گرم به آرامی تمیز کنید. صورت خود را با یک حوله نرم خشک کرده و مطمئن شوید که آب اضافی وجود ندارد.
  • تونر دلخواه خود را اعمال کنید
    قبل از استفاده از ماسک ورقه‌ای، از تونر استفاده کنید تا سطح pH پوست خود را متعادل کرده و منافذ را باز کنید. تونر پوست شما را برای جذب مواد مفید ورقه‌ای ماسک آماده می کند.
  • ماسک ورقه ‌ای را به طوری که تمام صورت را بپوشاند، قرار دهید

با شروع از پیشانی، ماسک را با دقت روی صورت خود قرار دهید. هرگونه چین و چروک یا برآمدگی را صاف کنید و اطمینان حاصل نمایید که ماسک به خوبی به پوست شما می‌چسبد.

  • لازم است که ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید
    این زمان را برای استراحت و لذت بردن از استراحت اختصاص دهید. در این مدت از جابجایی یا تنظیم ماسک ورقه ‌ای خودداری کنید.

ماسک را بردارید و از شستن صورت خودداری کنید
بعد از 20 دقیقه ماسک ورقه ‌ای را در حالی که هنوز مرطوب است به آرامی بردارید. باقی مانده روی پوست خود را آبکشی نکنید، زیرا سرم مغذی ماسک است.
طرز استفاده از ماسک صورت به شکل صحیح اهمیت زیادی دارد تا رطوبت و مواد مغذی پوست تامین شود.

آیا استفاده از ماسک صورت تاریخ گذشته ضرر دارد؟

ماسک ‌های ورقه‌ای مانند سایر محصولات آرایشی دارای تاریخ انقضا هستند. مهم است که آنها را قبل از انقضا استفاده کنید تا از مشکلات احتمالی پوست خود جلوگیری نمایید. همیشه قبل از خرید یا استفاده از ماسک ورقه‌ ای، بسته بندی را از نظر تاریخ انقضا یا مدت ماندگاری توصیه شده بررسی کنید. استفاده از محصولات مراقبت از پوست تاریخ مصرف گذشته می تواند اثرات منفی روی پوست شما داشته باشد، بنابراین بسیار مهم است که به تاریخ انقضا آنها توجه ویژه داشته باشید.

 ماسک صورت باید چند دقیقه بماند؟

در راستای پرداختن به موضوع اصلی متن یعنی طرز استفاده از ماسک صورت باید خاطر  نشان کنیم که هر ماسک صورت بسته به ترکیباتش، مدت زمان توصیه شده خاصی دارد. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، ماسک‌ های صورت معمولاً بین 5 تا 20 دقیقه روی صورت باقی می مانند. استفاده از مدت زمان کمتر از تایم توصیه شده، اثربخشی ماسک صورت را کاهش می دهد، در حالی که ماندن آن برای مدت طولانی تر ممکن است منجر به تحریک، حساسیت و خشکی پوست شود. همیشه بهتر است دستورالعمل های ارائه شده روی محصول را به دقت بخوانید و دنبال کنید تا از استفاده صحیح اطمینان حاصل نمایید. 

ماسک صورت چند بار قابل استفاده است؟

وقتی صحبت طرز استفاده از ماسک صورت ورقه ای می شود، تعداد استفاده ها بسته به محصول و دستورالعمل های سازنده می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، ماسک ‌های ورقه‌ای برای یک بار مصرف طراحی شده اند و به  اصطلاح یک بار مصرف در نظر گرفته می شوند. با این حال، انواع خاصی از ماسک ها وجود دارند که می توانند چندین بار استفاده شوند، اگرچه ممکن است از نظر ترکیب با ماسک‌ های ورقه‌ای سنتی تفاوت کمی داشته باشند. برای به حداکثر رساندن مزایای ماسک ورقه‌ای، مهم است که با پوست تمیز شروع کنید. تمیز کردن پوست قبل از استفاده از ماسک به افزایش جذب مواد مغذی موجود در محصول کمک می کند. قبل از استفاده از ماسک ورقه‌ای، توصیه می شود پوست صورت خود را با استفاده از محصولات پاک کننده صورت بشویید و از خشک شدن کامل آن اطمینان حاصل کنید. این مرحله آماده سازی به اثربخشی ماسک ورقه‌ای کمک کرده و نتایج آن را بهینه می کند.

بعد از استفاده از ماسک صورت چه کنیم؟

پس از برداشتن ماسک، ممکن است پوست احساس چسبندگی کند. برخی افراد تمایل دارند در این مرحله صورت خود را سریع بشویند، اما انجام این کار نادرست است زیرا نه تنها اثر سرم را خنثی می کند، بلکه باعث کم آبی  پوست نیز می شود.  سرم حاصل از ماسک به زمان کافی برای جذب و نفوذ به پوست نیاز دارد. اکنون که با کل فرآیند طرز استفاده از ماسک صورت آشنا شدید، مهم است که بدانید پس از آن چه کاری باید انجام دهید. در این مرحله پوست شما کاملاً تمیز شده و منافذ آن آماده جذب مواد مغذی هستند. بنابراین توصیه می کنیم در اولین قدم از سرم های پوست و مو مناسب استفاده کنید.
پس از استفاده از سرم پوست، استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب نوع پوست شما بسیار مهم است. این کرم ها حاوی مواد آبرسان و نرم کننده هستند که پوست شما را شاداب نگه می دارد و آب‌رسانی عمیقی به شما می دهد. علاوه بر این، اگر ماسک را در صبح استفاده کرده اید، استفاده از کرم ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی مناسب (SPF) پس از انجام مراحل فوق بسیار مهم است. این به این دلیل است که پوست شما در این مرحله کمی حساس ‌تر می ‌شود و نسبت به زمان‌های دیگر در برابر اشعه‌های خورشید مستعدتر خواهد بود.

سرم صورت

جمع بندی

پس از آشنا شدن با طرز استفاده از ماسک صورت این را بدانیذ که ماسک ورقه ‌ای فقط برای یک بار استفاده در نظر گرفته شده است، یعنی هر ماسک باید یک بار استفاده شده و سپس دور انداخته شود. با این حال، اسانس باقی مانده داخل بسته بندی ماسک می تواند به عنوان یک ترکیب مفید برای اهداف درمانی، به ویژه برای دست ها، آرنج ها، گردن و مچ پا عمل کند. با مالیدن اسانس روی این نواحی و ماساژ ملایم آن می توانید اثرات درمانی آن را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که ورقه پنبه ای ماسک را بلافاصله پس از برداشتن آن از روی صورت خود دور بیندازید. این بسیار مهم است زیرا این ورق می‌ تواند حاوی باکتری‌ ها و آلاینده ‌هایی باشد که در صورت استفاده مجدد می ‌توانند بر روی پوست شما تأثیر منفی بگذارند.

امیدواریم که راهنمای جامع ما در مورد طرز استفاده از ماسک صورت برای شما کاربران محترم، مفید بوده باشد. 

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید