دانستنی‌‌ها

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

تزریق مزوتراپی به مو مرد میانسال
آنچه در ادامه می خوانید

مزوتراپی بعد از کاشت مو یکی از روش ‌های تقویت مو است. این روش با استفاده از بهترین کوکتل ‌های مخصوص مزوتراپی، باعث جوانسازی پوست سر و افزایش گردش خون می ‌شود. در واقع این روش برای رفع چروک‌ ها و کنترل چربی‌ های سر مورد استفاده قرار می‌ گیرد. همچنین، مزوتراپی می‌ تواند قبل از کاشت مو برای کاهش ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد. مزوتراپی بعد از کاشت مو به دلیل ارتقاء سریع فرآیند رشد مو، تقویت مو ها و احیای آن ‌ها اجرا می ‌شود. این روش درمانی، به تشخیص پزشک در کنار کاشت مو اعمال می ‌گردد و تاثیرات زیادی دارد. پس از انجام عمل جراحی کاشت مو، این روش را می ‌توان برای تقویت و بهبود سلامت کلی فولیکول ‌های موی تازه کاشته شده استفاده کرد، تا بهترین نتیجه را از نظر ظاهری بدست آورد.

مزوتراپی بعد از کاشت مو چیست؟

مزوتراپی بعد از کاشت مو درمانی است که سلول ‌های مو را با تزریقات کوچک و زیر پوستی فعال می ‌کند و به طور بیولوژیکی این فرآیند را رقابت ناپذیر می ‌سازد. این تزریقات باعث انقباض فولیکول‌ ها می ‌شود و ضخامت و رشد مو را افزایش می ‌دهد. مزوتراپی بعد از کاشت مو یک روش موثر برای بازیابی سریع مو ها پس از ریزش است. این روش به دلیل حضور مواد معدنی و اسیدهای آمینه، تاثیر مثبتی بر ضخامت و ساختار مو دارد.

عکس پزشک در حال تزریق کوکتل مزوتراپی به موهای کم پشت

بهترین کوکتل مزوتراپی بعد از کاشت مو

خرید کوکتل های مزوتراپی مناسب در نتایج مزوتراپی تاثیر بسزایی دارد. انواع بهترین کوکتل مزوتراپی بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • رویتاکر
 • فیوژن
 • درماهیل
 • توسکانی

فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو، اثرات متنوع و مثبتی بر روی سلامت پوست سر و رشد بهتر مو های پیوند زده شده دارد. با توجه به تحلیل نتایج، بیشتر گرافت ‌های کاشته شده با تزریق کوکتل ‌های مزوتراپی بهبود می یابند. فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو شامل موارد زیر است:

 • درمان ریزش مو در زنان و مردان
 • افزایش رشد مجدد مو های ضخیم ‌تر
 • تحریک رشد مو
 • بهبود سلامت پوست سر
 • کمک و حمایت به افزایش گردش خون در پوست سر
 • تولید کلاژن در پوست سر
 • کاهش تاثیر DHT بر ریشه ‌های مو
 • بازیابی سطوح P در پوست سر
 • ترمیم التهاب ‌های پوست سر
 • حمایت از رشد و تقویت مو ها
 • تامین مواد مغذی
 • افزایش فولیکول ‌های مو در سر
 • جلوگیری از ریزش مو های طبیعی
 • کاهش هورمون‌ هایی که موجب ریزش مو می ‌شوند
 • تحریک کلاژن ‌ها و استالین پوست سر
 • افزایش تراکم مو های کاشته شده
 • کمک به ایجاد پرپشتی، نتایج طبیعی و تراکم بیشتر در رشد مو
 • افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی به پوست سر

عوارض مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی همانند بسیاری از روش‌ های زیبایی ممکن است عوارضی داشته باشد؛ اما عوارض مزوتراپی بعد از کاشت مو شدید و خطرناک نیستند. مزوتراپی بعد از کاشت مو معمولاً یک روش ایمن با حداقل خطرات است به شرطی که توسط یک متخصص مجرب و واجد شرایط انجام شود. با این حال، مزوتراپی مانند هر روش پزشکی دیگر، برخی خطرات و عوارض جانبی بالقوه دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

احساس درد یا ناراحتی: تزریق محلول مزوتراپی ممکن است احساس درد یا ناراحتی را به وجود آورد ولی معمولاً با استفاده از یک بی حس کننده موضعی کاهش می ‌یابد.

تورم یا کبودی: تزریق محلول مزوتراپی می‌ تواند تورم یا کبودی را در محل تزریق ایجاد کند. این نشانه ها معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز برطرف می ‌شوند.

عفونت: خطر عفونت با هر درمان مبتنی بر تزریق وجود دارد. انتخاب یک مزوتراپ که دارای شرایط و تجربه است و از تکنیک‌ های استریل پیروی می ‌کند و از مواد استریل برای کاهش خطر عفونت استفاده می ‌نماید، امری حیاتی به نظر می آید.

واکنش ‌های آلرژیک: برخی از افراد ممکن است به ترکیبات موجود در محلول مزوتراپی حساسیت داشته باشند. ضروری است که پیش از انجام درمان، با ارائه ‌دهنده مزوتراپی درباره هرگونه واکنش آلرژیک قبلی صحبت نمایید.

ریزش مو: برخی افراد پس از درمان مزوتراپی دچار ریزش موی موقت می شوند. این معمولاً بخشی از طبیعت چرخه رشد مو است و مو ها باید در عرض چند ماه دوباره رشد کنند.

رشد مو های ناخواسته: در موارد نادر، مزوتراپی ممکن است باعث رشد مو های ناخواسته در مناطقی شود که محلول تزریق شده است.

قبل از اقدام به درمان، با یک ارائه‌ دهنده مزوتراپی واجد شرایط درباره خطرات و عوارض جانبی این روش گفتگو کنید. ارائه ‌دهنده می ‌تواند در مورد نگرانی‌ های خاصی که ممکن است داشته باشید بحث کند و یک برنامه درمانی شخصی ‌سازی شده که برای شما بی ‌خطر و مؤثر باشد، ایجاد کند.

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

کاشت مو یکی از روش‌ های دائمی برای مبارزه با ریزش مو و کاهش حجم مو ها در سر است، اما برای حفظ و تقویت مو های کاشته شده، مراقبت‌ های بعد از عمل کاشت بسیار حیاتی است. این مراقبت ‌ها نقش بسیار مهمی در دوره نقاهت و دستیابی به نتایج بهتر پس از عمل دارند.

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

از جمله بهترین روش ‌های تقویت و حفظ مو، مزوتراپی بعد از کاشت مو و پی آر پی هستند. اینکه بعد از کاشت مو،  روش‌  پی آر پی بهتر است یا  مزوتراپی، می ‌توانیم این دو روش را به شرح زیر مقایسه کنیم:

ترکیبات تزریقدر روش PRP، از پلاسمای دارای پلاکت استفاده می ‌شود، در حالی که در مزوتراپی، ترکیبات مختلف از جمله ویتامین ‌ها و آنزیم‌ ها به عنوان محتوای تزریق به کار می ‌روند.
روش اعمالPRP با استفاده از دستگاه ویژه ‌ای عمل جدا کردن پلاسمای حاوی پلاکت انجام می‌ پذیرد، در حالی که مزوتراپی با تزریق ترکیبات مختلف و از طریق سوزن انجام می‌ گیرد.
نحوه عملکردهر دو روش باعث تحریک فولیکول‌ های مو و تقویت رشد مو ها می ‌شوند. با این حال، PRP حاوی فاکتور های رشد مو است که بهبود سلامت پوست سر و افزایش حجم مو ها را بهبود می ‌بخشد، در حالی که مزوتراپی باعث سلامت پوست و تقویت رشد مو ها می ‌شود.
محل تزریقمزوتراپی در لایه میانی پوست و پی آر پی در همه لایه ‌های پوست تزریق می ‌شود.
عوارضمزوتراپی عوارض کمی دارد در حالی که پی آر پی حدوداً بدون عوارض است.
تعداد جلساتدر PRP به طور معمول به 3 جلسه نیاز است تا به نتایج مطلوبی رسید، در حالی که در مزوتراپی، ممکن است بیش از 5 جلسه مورد نیاز باشد.
مدت زمان هر جلسههر جلسه مزوتراپی 15 دقیقه است اما هر جلسه پی آر پی حدوداً 30 دقیقه طول می کشد.
هزینههزینه PRP بالاتر از هزینه مزوتراپی است.

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید