دانستنی‌‌ها

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

مردی که روی عضلات کتف و گردن خود از ماساژور تفنگی استفاده می کند
آنچه در ادامه می خوانید

با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای مدرنی برای رفاه فیزیکی ما طراحی شده‌ اند. یکی از این ابزارها، ماساژور تفنگی است که به عنوان یک راهکار کارآمد برای کاهش تنش‌ ها و دردهای عضلانی شناخته می‌ شود؛ نحوه استفاده از ماساژور تفنگی به این شکل تعریف شده است که با ارائه ماساژ ویبره‌ ای به عضلات، بهبود جریان خون را فراهم می‌ کند و باعث کاهش درد و تنش می‌ شود. همچنین، ماساژور تفنگی می‌ تواند به افزایش انعطاف‌ پذیری و بهبود عملکرد عضلات کمک کند.

با توجه به تاثیرات مثبت و گسترده‌ ای که ماساژور تفنگی می‌ تواند برای بهبود کیفیت زندگی شما داشته باشد، خرید ماساژور گان استفاده از آن می‌ تواند یک تجربه روانی و جسمانی شگفت‌ انگیز باشد که به شما کمک می‌ کند هر روز خسته‌ کننده‌ ای را با انرژی و شادابی شروع کنید.

ماساژور تفنگی چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه‌ ها معمولاً از دو نوع ماساژ استفاده می‌ کنند: ماساژ ضربه‌ ای و ماساژ لرزشی که این دو نوع ماساژ تفاوت‌ هایی دارند، اما اصولاً هر دو به هدف مشترکی پیش می‌ روند.
مدل لرزشی با ایجاد ارتعاش در عضلات، بهبود انعطاف‌ پذیری و دامنه حرکت افراد را تسهیل کند. این ارتعاش ها باعث کمک به حل گره‌ های عضلانی می‌ شود که این فرایند می‌ تواند منجر به کاهش التهاب و درد نیز گردد.

ماساژ ضربه‌ ای می‌ تواند به عنوان یک روش رهاسازی میوفاسیال مورد استفاده قرار گیرد. هدف این نوع رهاسازی، آزادسازی چسبندگی در عضلات و بهبود جریان خون در این مناطق است.
به  ادعای برخی از سازندگان این دستگاه ها، ماساژورهای تفنگی ضربه‌ ای با مسدود کردن سیگنال‌ های درد ارسالی از عضلات به مغز، باعث کاهش درد عضلانی می‌ شوند. همچنین، این دستگاه‌ ها جریان خون را در منطقه مورد ماساژ افزایش میدهد که این عمل به ریکاوری و بهبود عضلات کمک می‌ کنند.

عکس ماساژور تفنگی مشکی به همراه 4 سری مختلف

کاربرد سری های ماساژور تفنگی چیست؟

این ابزارها با ارائه ماساژهای عمیق بافتی، نه تنها موجب کاهش درد و تنش عضلانی می شوند، بلکه در بهبود گردش خون، افزایش دامنه حرکتی، و تسهیل در فرایند بازیابی پس از فعالیت بدنی نیز نقش به سزایی دارند. از جمله کاربرد های این ماساژورها عبارت اند از:

تسکین درد‌های عضلانی: ماساژ با ماساژورهای تفنگی موجب شل شدن  عضلات، کاهش گره‌های عضلانی و بهبود گردش خون و دفع مواد زائد متابولیکی میشوند.همچنین این ابزارها به رفع خستگی عضلانی ناشی از فعالیت‌ های خسته کننده روزانه یا حرکات ورزشی کمک کرده و با تنظیم سرعت و فشار، تجربه ماساژ را بر اساس نیازهای افراد مختلف شخصی سازی می‌ کنند.

ریکاوری بعد از تمرین ورزشی: از دیگر کاربرد سری های ماساژور تفنگی به کاهش گرفتگی‌ های ماهیچه‌ ای بعد از ورزش میتوان اشاره کرد.این دستگاه با فراهم کردن ارتعاشات قدرتمند، به شل شدن و بازیابی انعطاف‌پذیری عضلانی کمک می‌کند و موجب میشود ورزش باکیفیت تری را تجربه کنید.

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی برای تسکین درد

طبق تحقیقات و تجربیات، ماساژور تفنگی می‌ تواند در تسکین درد موثر باشد. برای استفاده مناسب، باید بسته به نوع درد، روش‌ های مناسب را اعمال کنید.

درد عضلانی: استفاده ماساژور های تفنگی قبل از ایجاد دردهای عضلانی به پیشگیری از آن کمک میکند اما برای بعد از شروع درد نیز می تواند مفید عمل کند. برای استفاده موثر، از پایین‌ ترین شدت‌ ها شروع کنید و بر اساس میزان درد، شدت ماساژ را افزایش دهید. استفاده از ماساژور تفنگی در نواحی دردناک حداکثر به مدت پنج تا هفت دقیقه توصیه می‌ شود.

درد عصب: استفاده از ماساژور تفنگی برای تسکین دردهای عصبی به عنوان یک راهکار موثر پیشنهاد می‌ شود، اگرچه تحقیقات کامل در این زمینه وجود ندارد اما مطالعات نشان داد که ارتعاش درمانی می‌ تواند به طور کلی نوروپاتی محیطی را در افراد دیابتی بهبود بخشد. در انتخاب شدت و مدت زمان ماساژ، بهتر است با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

ماساژور تفنگی می‌ تواند به کاهش علائم سیاتیک نیز کمک کند، زیرا می‌ تواند بافت‌ ها را شل کرده و فشار روی عصب سیاتیک را کاهش دهد.

استفاده از ماساژور تفنگی برای دردهای عصبی در ناحیه‌ های مشکل دار به مدت حداکثر دو تا سه دقیقه توصیه می‌ شود.

درد مزمن: در یک تحقیق، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا به مدت پنج هفته، دو بار در هفته ماساژ عمیق و نوسانی را دریافت کردند و پس از آن، بهبودی‌ های قابل توجهی در علائم و کیفیت زندگی‌ شان گزارش دادند. برای تسکین درد مزمن، توصیه می‌ شود که هر جلسه ماساژ تفنگی 10 تا 15 دقیقه برای تمام بدن باشد و دو تا سه بار در هفته تکرار شود، با این حال، برای دریافت نحوه استفاده از ماساژور تفنگی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی بعد از ورزش

بعد از تمرینات ورزشی، استفاده از ماساژور می‌ تواند به شما کمک کند عضلات خسته خود را سرد کنید. با انجام حرکات کششی، ماهیچه‌ هایی که در تمرینات درگیر بودند را به مدت یک دقیقه ماساژ دهید؛ این کار به حفظ جریان خون کمک می‌ کند و در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به عضلات رسانده میشود. به این ترتیب، عضلات شما شل شده و التهاب آن‌ ها کاهش پیدا می‌ کند، که این کار باعث می‌ شود کمتر دچار دردهای بعد از تمرین شوید.

استفاده از ماساژور تفنگی پس از تمرینات سخت، سیگنال‌ های دردی را که از سمت عضلات به مغز ارسال می‌ شوند، را خاموش می‌ کند؛ این کار به آرامش سیستم عصبی و بازسازی و بهبودی عضلات کمک می‌ کند.

استفاده از ماساژور تفنگی برای چه کسانی مناسب است؟

ورزشکاران: ماساژور تفنگی یک وسیله مفید برای افرادی است که منظم ورزش می کنند، به خصوص در ورزش‌ های شدید و فعالیت‌ های ورزشی با بار بالا مانند بدنسازی، دویدن و ورزش‌ های توپی. نحوه استفاده از ماساژور تفنگی به این گونه می باشد که با ارائه ماساژ ویبره‌ ای به عضلات، می‌ تواند به بازسازی و بهبود عملکرد عضلات کمک کند. ورزشکاران معمولاً پس از تمرینات شدید نیاز به بازیابی سریع دارند و استفاده از ماساژور تفنگی می‌ تواند در این فرآیند کمک کننده باشد.

افراد با سبک زندگی فعال : ماساژور تفنگی برای افرادی که سبک زندگی فعالی دارند و در فعالیت‌ های روزمره خود فشار و تنش بدنی را تجربه می‌ کنند، مفید است؛ این وسیله با ایجاد ماساژ ویبره‌ ای، عضلات را رها کرده، خستگی را کاهش می‌دهد و احساس راحتی و آرامش را ایجاد می‌کند.

افراد با تنش عضلانی و درد: ماساژور تفنگی برای درمان تنش عضلانی، درد عضلات، کشش‌ های عضلانی، نقاهت عضلانی یا آرتروز مناسب است؛ استفاده مداوم می‌ تواند به بهبود عملکرد عضلات و کاهش درد و تنش کمک کند.

نواحی مختلف بدن و سری مخصوص برای ماساژ هر ناحیه

مدت زمان استفاده از ماساژور تفنگی چقدر است؟

برای ماساژ تمام بدن با استفاده از ماساژور تفنگی، توصیه می‌ شود به مدت بیش از 15 دقیقه وقت نگذارید.نحوه استفاده از ماساژور تفنگی به این شکل می باشد که برای هر گروه عضلانی، از ماساژور تفنگی به مدت 15 ثانیه تا 2 دقیقه استفاده کنید. این باعث می‌شود عضلات به طور موثر ماساژ شده و احتمال ایجاد آسیب به عضلات کاهش یابد. در طول ماساژ، باید به واکنش بدن خود دقت کنید و اگر هر گونه درد یا ناراحتی احساس کردید، فوراً ماساژ را متوقف کنید.

آیا می‌توان هر روز از ماساژور تفنگی استفاده کرد؟

با رعایت اصول ماساژ و اجتناب از ایجاد درد یا ناراحتی، می‌ توانید هر روز از ماساژور تفنگی خود استفاده کنید. اما حتماً توجه داشته باشید که هر ناحیه را بیش از یک تا دو دقیقه با دستگاه ماساژ ندهید.

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید