دانستنی‌‌ها

فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه

فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه
آنچه در ادامه می خوانید

تاثیر و فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه بسیار متعدد است و اگر به دنبال تقویت ابروها و مژه‌های خود هستید، استفاده از روغن بادام تلخ به عنوان یک روش خانگی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دقیقا به همان صورت که در مقاله‌های قبلی به پرپشت کردن مو با روغن بادام اشاره کرده بودیم‌.
فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه

از جمله فواید روغن بادام تلخ برای ابرو و مژه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری از ریزش مو

یکی از شاخص‌ترین فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه  ابرو ، جلوگیری از ریزش موها در نواحی مختلف است. همین موضوع باعث خواهد شد تا مژه و ابروهای پرپشت‌تر و زیباتری داشته باشید.

با علم بر این، استفاده از این روغن گیاهی به افرادی که از ریزش مژه‌های خود شکایت داشته‌اند یا ابروهایشان کم‌پشت شده‌است، توصیه می‌شود. در حقیقت، یک بار استفاده از روغن بادام تلخ، نمی‌تواند تاثیر مثبتی روی رشد مژه یا ابروهای شما داشته باشد.

پرپشت کردن ابرو و مژه‌ ها

بعد از دوره توقف ریزش موها، نوبت به فاز افزایش رشد مو می‌رسد. این روغن گیاهی به پرپشت کردن ابرو و مژه‌ها و همچنین، به تسریع فرآیند رشد آن‌ها کمک می‌کند.

تقویت رنگ ابروها و مژه‌ ها

روغن بادام تلخ، موجب تقویت رنگ ابرو و مژه‌ها شده و می‌تواند برق و طراوت جوانی ‌آن‌ها را حفظ کند. در واقع، جلا و جلوه بخشیدن به تار موها، از دیگر خواص این روغن گیاهی به حساب می‌آید.

روغن بادام تلخ، منبعی غنی از منیزیم

جالب است بدانید که بادام تلخ دارای مقادیر فراوانی منیزیم است و این باعث می شود که موهای شما به خوبی تغذیه شوند. در نتیجه، ریزش پس از یک دوره کامل استفاده از این روغن، کاهش پیدا کرده و رفته‌رفته متوقف می‌شود.

جوانسازی فولیکول‌ های مو

یکی دیگر از فواید بادام تلخ برای ابرو، مژه و حتی موهای سر، جوانسازی فولیکول‌های مو است. این روغن به بازیابی توان فولیکول‌ها کمک بسیاری کرده. به این صورت که موجب تحریک بیش‌تر فولیکول‌ها شده و در نتیجه، رشد سریع‌تر موها در نقاط مختلف را ممکن کرده است. این روغن دارای آنتی اکسیدان‌های فعال نیز بوده و کمک بسیار زیادی در راستای حفظ سلامت موهای شما می‌کند.

روش صحیح استفاده از روغن بادام تلخ برای ابرو

برای آن که بتوانید به صورت موثر از این روغن برای ابروهای خود استفاده کنید، حتما مراحل زیر را دنبال کنید:

پیش از استفاده، حتما ابروهای خود را به خوبی تمیز کنید.
یک پد یا برس تمیز را به روغن بادام تلخ آغشته کنید و به آرامی روی ابروی خود بزنید. استفاده از برس ابرو برای این کار مطلوب‌ترین نتیجه را در پی خواهد داشت.
پس از آن که مطمئن شدید تمام تارهای ابرو به روغن بادام تلخ آغشته شده‌اند، دست از برس زدن بکشید. اجازه دهید روغن برای 6 تا 8 ساعت روی ابرو بماند. بهترین زمان برای انجام این کار، پیش از خواب است. به شرطی که مطمئن باشید در طول شب به پشت می‌خوابید و ابروهای روغنی‌تان را به بالشت و رختخواب نمی‌سایید.
صبح روز بعد، ابروهای خود را شستشو داده و تلاش زیادی نیز برای پاک کردن قطعی روغن نکنید.
پیشنهاد ما به شما این است که تکنیک‌های پرپشت کردن ابرو در خانه را نیز مطالعه کنید‌.

روش استفاده از روغن بادام تلخ برای مژه‌ ها

برای استفاده از روغن بادام تلخ جهت تقویت مژه‌ها، فرآیند مشابهی پیش‌رو دارید. با این تفاوت که تقویت مژه‌ها، حتما باید با مراقبت بیش‌تری صورت بگیرد.

در اولین قدم و مانند مراحل بالا، مژه‌های خود را به خوبی تمیز کنید. لازم است که تمام مواد آرایش چشمی را از مژه‌های خود پاک کرده و مطمئن شوید که تمام سطح مژه‌ها و پلک، تمیز و عاری از هرگونه چربی یا محصولات آرایشی هستند. با شامپوی یچه به خوبی پلک‌های خود و محل رویش مژه ها را شستشو دهید.
یک برس ریمل تمیز را به روغن بادام تلخ آغشته کنید و تمام سطح مژه‌ها را با روغن بادام تلخ برس بزنید. حین انجام این کار باید مراقب باشید که تا حد امکان، روغن بادام به چشم‌هایتان وارد نشود. در واقع مزیت استفاده از برس ریمل این است که می‌توانید با ریسک کم‌تری مژه‌ها را روغن بزنید‌.
بعد از چند ساعت، برای شستشوی آن اقدام کنید.
در صورتی که روغن بادام وارد چشم‌ها شود، احساس سوزشی داخل چشم خواهید داشت. به علاوه، با ماندن روغن در چشم، ممکن است برای چند ساعت کمی تاری دید پیدا کنید. اگرچه جای نگرانی نیست، اما در صورتی که روغن بادام داخل چشم‌ها رفت، چشم‌هایتان را با آب سرد شستشو دهید.

مدت زمان موثر برای استفاده کامل از فواید روغن بادام تلخ بر ابرو و مژه

پیوستگی این کار باعث خواهد شد تا در نهایت تقویت موثری روی ابروها و مژه‌های شما صورت بگیرد. و پس از توقف ریزش مو، مراحل رشد بیش‌تر و پرپشت شدن را تجربه کنید.

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید