دانستنی‌‌ها

ویتامین هایی که برای رشد مو تاثیرگذار هستند

رشد مو
آنچه در ادامه می خوانید

امروزه در سراسر دنیا استفاده از فرآورده های طبیعی برای رشد مو نسبت به هر محصول دیگری محبوبیت بیشتری دارد .
اگر شما خواهان این هستی که از ریزش مویتان جلوگیری کنید و موهایتان رشد بهتری داشته باشد، مواد مغذی موردنیاز موها عامل حیاتی است درنتیجه باید از عناصر طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.

کارشناسان این امر، فراورده های طبیعی بازسازی مواد را از دوره های مختلف جمع آوری کرده اند و اکنون قادر هستند فراورده های جدید طبیعی تولید کنند که بسیار موثر تر از فراورده های طبیعی است که گذشتگان ما استفاده می کردند. کلید موفقیت این امر نیز برای تحقیقات و پژوهش هایی است که برای تعیین اینکه کدام گیاهان برای بازسازی و تقویت موها در طول قرنهای گذشته استفاده شده است.

این تحقیقات نشان داده است که این محصولات طبیعی به این دلیل در طول قرن ها موفق بوده است که درواقع باعث تقویت و رشد موها می شده است درنتیجه به افراد کمک کرده تا موهای سالمی داشته باشند.

رشد مو

زینک و پروتئین بخورید تا موهای پرپشت داشته باشید!

زینک نقش مهمی در رشد مو و ترمیم آن بازی میکند. این ماده به حفظ روغن موجود در کف سر کمک می کند و سبب می شود فولیکولهای مو به خوبی کار کنند. ریزش مو یکی از علایم کمبود زینک است.

با این وجود گزارشات پزشکی زیادی وجود دارند که نشان می دهند مصرف بیش از اندازه مکمل زینک سبب ریزش مو می شود. به همین دلیل، بهتر است زینک را از رژیم غذایی خود دریافت کنید. غذاهایی مانند اسفناج، گوشت گوسفند، جوانه گندم و عدس سرشار از زینک هستند.

مصرف پروتین برای رشد مو بسیار مهم است. مطالعات بر روی حیوانان نشان می دهند که کمبود پروتین منجر به کاهش رشد مو و حتی ریزش مو می شود . با این وجود، کمبود پروتین در کشورهای غربی بسیار نادر است.

آهن بخورید تا موهای شما نریزد!

آهن به سلولهای قرمز خون کمک می کند تا اکسیژن را به سلولها برسانند. همین امر سبب می شود آهن به ماده معدنی مهمی برای بهبود بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیک بدن مانند رشد مو تبدیل می شود.

کمبود آهن سبب بروز کم خونی می شود. کم خونی بیماری شدیدی است که منجر به ریزش مو می شود. این بیماری در میان زنان بسیار رایج است. غذاهای سرشار از آهن شامل تخم مرغ، گوشت قرمز، اسفناج هستند.

اهمیت ویتامین ها برای رشد مو چیست؟

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، یکی از مهمترین ویتامین ها برای رشد مو ویتامین E است و حال شاهد هستیم که در اغلب روشهای درمانی طبیعی از ویتامین E استفاده می شود.

محققان دریافتند برای سالم ماندن مو بایستی منابع خون بدن سلامت باشد و کمبود ویتامین E به این معناست که جریان خون ناکافی به مو و تارهای مو خواهد رسید.

از سوی دیگر، بر اساس تحقیقات انجام شده راه حل ریزش مو و استفاده از روشهای درمانی طبیعی قدیم و جدید . آتی است.

بنابراین اگر دچار ریزش مو شدید به جای اینکه شتاب زده اقدام به استفاده از محصولاتی طبیعی شوید بهتر است ابتدا با پزشک متخصص صحبت کنید چون ریزش مو گاهی نشانه یک بیماری است که گاهی اوقات این بیماری ممکن است بسیار جدی باشد. مثلا ریزش مو ممکن است نشانه اختلال در سیستم ایمنی بدن باشد. در این راه توصیه می شود از مراکز معتبر تخصصی مشاوره بگیرید.

 

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید