دستگاه درماپن چیست؟

درماپن نوعی دستگاه میکرونیدلینگ به شمار می رود که از آن برای سرزندگی پوست استفاده می شود. خرید درماپن تاثیرات بسیاری روی پوست میگذارد و بهبود آن را افزایش می دهد؛ به عنوان مثال می تواند خطوط ریزی همچون چین و چروک، آثار جراحی، جوش، زخم ها و غیره را از بین ببرد. دستگاه درماپن از دو قسمت به وجود آمده است:

  1. قطعه الکترونیکی دستی؛ این بخش به دیوار متصل می شود تا بالانس را برقرار کند و قدرت برق دستگاه تامین شود.
  2. نوک سوزن: این سوزن ها یک بار مصرف هستند و در هر بسته حدودا 12 عدد از آن وجود دارد.

زمانی که سوزن در محل مخصوص قرار بگیرد، درماپن آماده استفاده می شود‌. موتور داخلی دستگاه با فناوری AVON تولید شده است که انقلابی بزرگ در طراحی شمرده می شود و سوزن حدود 110 دور در هر ثانیه درون آن به چرخش در می آید. زمانی که نوک سوزن دستگاه به پوست بخورد، روی سطح مورد نظر سوراخ های ریزی ایجاد می شود که در نهایت به تولید دوباره کلاژن می انجامد.

تفاوت درماپن و میکرونیدلینگ

با یک نگاه کلی به دستگاه درماپن و میکرونیدلینگ متوجه می شویم که این دو محصول از نظر عملکردی تفاوتی با هم ندارند. اما دستگاه درماپن به شکل یک قلم است که متناسب با سر آن سطح مقطع مختلفی دارد؛ این بخش از چندین سوزن تشکیل شده که به شکل عمودی حرکت می کنند. از طرفی دستگاه میکرونیدلینگ شبیه به استوانه است و تعداد زیادی سوزن دارد که به داخل پوست نفوذ می کنند؛ بنابراین حرکت آن ها برخلاف درماپن به صورت عمودی نیست. میزان فرورفتگی سوزن درون پوست در درماپن کاملا انتخابی است اما نمی توان عمق آن را در دستگاه میکرونیدلینگ تنظیم کرد.

کاربرد درماپن

اگر فردی در بدنش لک های مختلفی داشته باشد می تواند داروی مخصوص به این لکه ها را با استفاده از این دستگاه به درون پوستش وارد کند. استفاده کردن از این دارو‌ها به صورت عادی هم امکان پذیر است اما اثربخشی درماپن بیشتر خواهد بود؛ چون که باز شدن منافذ پوست موجب می شود مدت زمان نسبتا کمتری برای بهبود یافتن این لکه ها احتیاج باشد. همچنین از دستگاه درماپن می توان برای از بین بردن استرچ مارک یعنی ترک های پوستی استفاده کرد.

این ترک ها در اشخاص چاقی که کاهش وزن زیادی داشته اند یا وضع حمل کرده اند، دیده می شود. تعداد جلسات لازم برای از بین بردن مشکل پوستی توسط درماپن در هر شخص متفاوت است و بین 3 تا 6 جلسه یا حتی بیشتر خواهد بود. دستگاه درماپن منافذی داخل پوست به وجود می آورد که موجب تحریک فیبروبلاست خواهد شد؛ این ماده باعث ترمیم پوست و همچنین جوان سازی آن می شود. سایر کاربرد‌های درماپن عبارتند از:

  • درمان کردن جای جوش و آکنه
  • از بین بردن خطوط خفیف در اطراف لب
  • جلوگیری از شل شدگی پوست
  • از بین بردن چین و چروک های خفیف
  • جوانسازی و کوچک شدن پوست
  • بهبود یافتن لکه‌ های پوست
  • بهبود قوام و همچنین الاستیسیته پوست
  • زیاد شدن نفوذ سرم‌ و محلول‌ ها داخل پوست

امروزه خیلی از کارهای زبیایی را افراد در منزل و با خرید دستگاههای زیبایی انجام میدهند. پیشنهاد ما به شما از طریق خرید آنلاین دستگاه زیبایی می باشد تا به نتیجه دلخواه خود برسید.