ترالی چیست؟

ترالی بیمارستان در مراقبت های بهداشتی برای حمل و نقل و سازماندهی لوازم پزشکی و تجهیزات در بیمارستان یا مرکز پزشکی استفاده می شود. این ترالی ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابل جابجایی هستند، اغلب مجهز به چرخ هستند و در اندازه ها و پیکربندی های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای مختلف در محیط درمانی هستند.

انواع ترالی

انواع مختلفی از ترالی های بیمارستانی برای رفع نیازهای خاص در یک مرکز پزشکی طراحی شده اند. در اینجا به انواع ترالی اشاره می کنیم:

ترالی اورژانس

ترالی اورژانس یا همان ترالی کد در بخش اورژانس بیمارستان ها استفاده می شود که حاوی تمام تجهیزات و داروهای لازم برای احیا و سایر اقدامات اورژانسی است.

ترالی های اضطراری به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل می شوند و به انواع قفسه ها، کشوها و محفظه ها برای نگهداری تمامی لوازم مورد نیاز مجهز شده اند. محتویات خاص یک واگن برقی اضطراری بسته به نیازهای محیط مراقبت های بهداشتی خاص متفاوت است

ترالی دارو

ترالی دارو بخش ضروری مدیریت دارو در محیط های مراقبت های بهداشتی هستند. آنها به اطمینان از ذخیره ایمن داروها کمک می کنند و در صورت نیاز به راحتی در دسترس کارکنان قرار می گیرند. ترالی های دارو نقش مهمی در تضمین ایمنی دارو و بهبود شیوه های مدیریت دارو ایفا می کنند.

ترالی فیشیال

ترالی فیشیال یا ترالی زیبایی یک واحد قفسه بندی متحرک است که در سالن های زیبایی، اسپا و سایر تنظیمات آرایشی برای ذخیره و سازماندهی تجهیزات و محصولات مختلف مورد استفاده برای درمان های صورت و کاربردهای آرایش استفاده می شود. این به گونه ای طراحی شده است که به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود و امکان دسترسی راحت به لوازم مورد نیاز در طول درمان های مشتری را فراهم می کند.

ترالی حمل لباس

ترالی حمل لباس ابزاری همه کاره و کاربردی برای مدیریت لباس در محیط های خانگی و تجاری هستند. آنها کارهای شستشو را قابل کنترل تر، کارآمدتر و سازماندهی می کنند. در اینجا برخی از کاربردهای رایج ترالی ای حمل لباس آورده شده است:

 • حمل لباس های کثیف به اتاق لباسشویی
 • جابجایی لباس بین اتاق لباسشویی و ماشین لباسشویی یا خشک کن
 • نگهداری لباس های تمیز
 • جابجایی لباس های شسته شده به اتاق ها یا مکان های مختلف
 • آویزان کردن و خشک کردن لباس
 • ذخیره سازی لوازم لباسشویی

نکات هنگام خرید ترالی

ترالی های بیمارستانی تجهیزات ضروری برای حمل و نقل بیماران، داروها و سایر لوازم پزشکی هستند. هنگام خرید ترالی بیمارستانی، توجه به فاکتورهای زیر ضروری است:

هدف: هدف اصلی خرید ترالی را تعیین کنید. آیا از آن برای حمل و نقل بیماران، داروها یا سایر لوازم استفاده می شود؟

اندازه و ظرفیت وزن: ترالی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی برای استفاده مورد نظر داشته باشد. ظرفیت وزن واگن برقی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که می تواند وزن وسایلی را که حمل می کند به راحتی تحمل کند.

جنس: ترالی های بیمارستانی معمولاً از فلز یا پلاستیک ساخته می شوند. ترالی های فلزی دوام بیشتری دارند و می توانند بارهای سنگین تری را تحمل کنند، در حالی که ترالی های پلاستیکی سبک تر و راحت تر هستند.

ایمنی: اطمینان حاصل کنید که ترالی بیمارستان توسط سازمان های استاندارد مناسب تایید شده است. ویژگی های ایمنی مانند قفل کردن ترمزها و ریل های محافظ را بررسی کنید.

تعمیر و نگهداری: الزامات تعمیر و نگهداری واگن برقی را در نظر بگیرید. ترالی را انتخاب کنید که تمیز کردن و نگهداری آن آسان باشد.

هزینه ترالی: ترالی‌های بیمارستانی بسته به اندازه، جنس، ویژگی‌ها و برند از نظر قیمت متغیر هستند. بودجه تعیین کنید و قیمت های فروشندگان مختلف را مقایسه کنید.

قیمت ترالی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ترالی های بیمارستانی را می توان تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار داد. در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد:

 1. مواد مصرفی و روش ساخت
 2. طراحی و ویژگی ها
 3. برند و سابقه تولید کننده
 4. اندازه و ظرفیت
 5. ضمانت و خدمات پس از فروش