در حال نمایش یک نتیجه

دستگاه میکرودرم ابریژن چیست؟

یکی از روش های زیبایی کم تهاجمی، میکرودرم ابریژن است که با هدف پاکسازی و لایه برداری پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش سلول های مرده و لایه ضخیم روی پوست برداشته می شوند و جای خود را به پوستی سالم و زیبا خواهند داد. علاوه بر این میکرودرم قادر است اسکار، آکنه، لکه های مربوط به بالا رفتن سن، آسیب های ناشی از آفتاب و دیگر مشکلات پوستی را برطرف کند.

برای انجام میکرودرم ابریژن از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود که آن را با فشار تنظیم شده بر روی پوست قرار می دهند و با تراشیدن بخش سطحی پوست، باعث روشن شدن و پاکسازی صورت خواهند شد. دستگاه میکرودرم ابریژن قابلیت مکش دارد و باعث خون رسانی بهتر به پوست و شاداب شدن آن می شود.

دستگاه سری میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روش غیر تهاجمی زیبایی است که در آن از کریستال های ظریف و خلاء برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می شود.

دستگاه میکرودرم ، یکی از تکنیک‌های پیشرفته در حوزه درمان‌های زیبایی و پوستی است. این دستگاه به طور گسترده‌ای در مراکز زیبایی و کلینیک‌های پوستی برای بهبود و آبرسانی به پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.برای تهیه دستگاهها می توان از خرید آنلاین دستگاه زیبایی اقدام کرد.

دستگاه میکرودرم ابریژن یک تکنیک توانمند است که با استفاده از ابریژن، پوست را به طور دقیق تراشیده و نوسانات میکروسکوپیکی در پوست ایجاد می‌کند. این فرآیند باعث تحریک تجدید سلولی، افزایش تولید کلاژن و الاستین، و بهبود ترک‌ها، جای جوش‌ها و علائم پیری می‌شود.

فواید میکرودرم ابریژن چیست؟

اگر چه هدف اصلی انجام میکرودرم ابریژن، روشن و صاف شدن پوست است؛ اما این روش فواید بسیاری دارد و مشکلات زیادی را می تواند برطرف کند. برخی از فواید میکرودرم ابریژن عبارتند از:

  • برطرف کردن لکه های پوستی: اکثر افراد زمان زیادی را در معرض نور خورشید قرار دارند و از کرم ضد آفتاب نیز استفاده نمی کنند. همین مسئله باعث ایجاد لکه های پوستی می شود. این لکه ها با افزایش سن، بارداری، مصرف داروهای مختلف و ... افزایش می یابند و ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن نه تنها لکه های پوستی به طور کامل از بین می روند؛ بلکه صورت روشن تر خواهد شد.
  • بستن منافذ باز پوست: ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از برطرف شدن جوش ها، جای جوش به شکل حفره بر روی پوستتان باقی مانده باشد. معمولا این حفرات با گذشت زمان به منافذی بزرگ و عمیق تبدیل می شوند. متخصصان پوست برای درمان این مشکل، روش میکرودرم ابریژن را پیشنهاد می دهند؛ چرا که می تواند این منافذ را از بین ببرد.
  • از بین بردن جوش های سر سیاه: یکی از مشکلات پوستی که ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و درمان مناسبی برای آن پیدا نشده، جوش های سر سیاه هستند. متخصصان پوست، میکرودرم ابریژن را روشی موثر برای از بین بردن جوش های سر سیاه می دانند.

فواید دستگاه میکرودرم ابریژن

تجدید سلولی: این دستگاه با تحریک سلول‌های پوستی جدید، باعث تجدید سلولی عمقی و سطحی می‌شود که بهبود وضعیت پوست را به همراه دارد. افزایش کلاژن: این دستگاه تولید کلاژن را افزایش می‌دهد که باعث تقویت و آبرسانی به بافت‌های پوستی می‌شود. کاهش نشانه‌های پیری: میکرودرم ابریژن با کاهش چین و چروک‌ها، لک‌های پیری و ترک‌های پوستی، باعث جوان‌تر و تازه‌تر دیده شدن پوست می‌شود.

نتیجه‌گیری: دستگاه میکرودرم ابریژن با توانایی تجدید سلولی، افزایش کلاژن و بهبود نشانه‌های پیری، به یک راه حل پیشرفته درمانی در حوزه زیبایی تبدیل شده است. با رعایت اصول سئو در نوشتن محتوا، می‌توان به خوانندگان بیشتری دسترسی داد و اطلاعات کاربردی را ارائه نمود.

عکس قبل و بعد میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن برای چه افرادی مناسب است؟

میکرودرم ابریژن برای همه افراد با رنگ پوست های متفاوت و در سنین مختلف قابل استفاده است. در صورتی که فرد مشکلات پوستی مانند آکنه، لکه های پیری، تیرگی پوست، منافذ باز یا چین و چروک خفیف داشته باشد، متخصص از این روش در ترکیب با روش های دیگر استفاده می کند تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. افرادی که از سلامت عمومی برخوردار هستند و مشکلات پوستی آن ها جزئی است، بهترین کاندیدا برای استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن خواهند بود.

از این روش می توان برای همه قسمت های پوست استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که میکرودرم ابریژن باید توسط متخصص با تجربه انجام شود تا بتواند بدون آسیب به پوست، مشکلات آن را برطرف کند. برای قسمت های حساس صورت مثل زیر چشم، میکرودرم باید با دقت بیشتری انجام شود. به علاوه برای این روش محدودیت سنی تعیین نشده است و به دلیل کم تهاجمی بودن همه افراد می توانند برای انجام آن اقدام کنند.

میکرودرم ابریژن برای افراد مسن تاثیرات کمتری خواهد داشت و برای رفع چین و چروک های عمیق این افراد، روش های دیگری پیشنهاد می شود.