دانستنی‌‌ها

ماندگاری مزوتراپی مو چقدر است؟

پزشک با دستکش آبی که روی پشت سر مرد جوان مزوتراپی انجام می دهد
آنچه در ادامه می خوانید

یکی از روش‌ های برتر برای درمان و حتی پیشگیری از ریزش و همچنین بازسازی موها، مزوتراپی مو است. در این روش، ویتامین ‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه مورد نیاز برای سلامت مو، به پوست سر تزریق می ‌شود. این ترکیبات تغذیه‌ ای، فولیکول‌ های مو را تقویت کرده و آن ‌ها را قادر می ‌سازد تا به راحتی در مو بنشینند. با استفاده از این روش، می ‌توانید ریزش مو را کاهش دهید، زیرا موهای نازک را تقویت و ضخیم کرده، ریزش مو را متوقف می سازد و موها را قوی و درخشان می کند. اما یکی از چالش‌ های اساسی، میزان ماندگاری مزوتراپی مو است که تا چه حد اثرات آن باقی می‌ ماند.

میزان ماندگاری مزوتراپی مو

در پاسخ به اینکه میزان ماندگاری مزوتراپی مو چقدر است باید بگوییم مزوتراپی مو معمولاً شامل سه تا پانزده جلسه است که هر جلسه به مدت نیم ساعت درمان انجام می ‌شود و بین هر جلسه معمولاً فاصله‌ هایی از ۷ تا ۱۰ روز وجود دارد. بعد از اولین جلسه، ممکن است تاثیرات مزوتراپی را ببینید، اما برای نتیجه‌گیری کامل، تعداد جلسات درمانی مهم است. در برخی موارد، اگر فرد بسیار دچار ریزش مو باشد، ممکن است تا دو ماه طول بکشد تا نتایج کامل دیده شود؛ به همین دلیل، بهتر است تمام جلسات مزوتراپی به صورت کامل انجام شود تا به نتایج دلخواه دست یابید.

ماندگاری مزوتراپی مو معمولاً بین ۱۲ تا ۱۸ ماه است. البته در هنگام خرید کوکتل های مزوتراپی باید به کیفیت آن دقت شود چون کیفیت کوکتل می تواند بر ماندگاری آن موثر باشد. بعد از این مدت، با انجام جلسات یادآور که فواصل زمانی آن‌ ها توسط پزشک معالج تعیین می‌ شود، می‌ توان نتایج حاصل از مزوتراپی را ماندگار نگه داشت. همچنین، اگر سبک زندگی سالمی داشته باشید و از موهای خود مراقبت کنید، اثرات ماندگاری آن بیشتر خواهد شد. برای افزایش دوام مزوتراپی مو، مناسب است هر ۳ تا ۶ ماه یکبار آن را تکرار کنید. برای افرادی که با مشکل ریزش مو مواجه هستند، انجام مزوتراپی هر ۳ ماه یکبار، یا ۴ جلسه در سال و جلسات یادآور در فواصل زمانی معین، می ‌تواند مشکل را تا حد زیادی حل کند.

پزشک که به موی زن تزریق مزوتراپی انجام می دهد

عوامل موثر در مدت ماندگاری مزوتراپی مو

برای کسب آگاهی و اطلاعات دقیق‌ درباره ماندگاری نتایج و برنامه درمانی خاص، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. مدت زمان ماندگاری مزوتراپی مو می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. برخی از عوامل موثر در مدت ماندگاری مزوتراپی مو شامل این موارد است:

 • تغذیه و رژیم غذایی مناسب و اجرای روند زندگی سالم
 • در برخی افراد، ممکن است اثرات حفظ و ماندگاری مزوتراپی بیشتر باشد در حالی که در برخی دیگر، نتایج آن ممکن است به مرور زمان کاهش یابد.
 • اگر موها در وضعیت ضعیف و در حال ریزش باشند، مزوتراپی دوام کمتری خواهد داشت و فرد باید تزریق در فواصل کوتاه را انجام دهد.
 • رعایت دستورات مراقبتی پزشک قبل و بعد از مزوتراپی مو نقش مهمی در ماندگاری و دوام آن دارد.
 • مراقبت صحیح از پوست سر و موها، استفاده از محصولات شوینده، شامپو و روغن ‌های مناسب از عوامل اثرگذار بر ماندگاری مزوتراپی مو هستند.
 • ویژگی ‌های فیزیکی و سلامتی بیمار نیز تاثیر زیادی بر ماندگاری مزوتراپی دارند. مشکلات پوستی، عملکرد سیستم ایمنی، همراهی با درمان‌ های دیگر و غیره از جمله این عوامل هستند.
 • برای دستیابی به نتایج بهتر، درمان مزوتراپی به صورت منظم و تکراری انجام شود. تعداد جلسات و فواصل زمانی بین هر جلسه را مطابق با راهنمایی پزشک رعایت کنید.
 • استفاده بیش از حد از دستگاه ‌های حرارتی مانند سشوار، حالت دهنده مو و حرارت اضافی روی موها را کاهش دهید. مصرف این محصولات در بلندمدت باعث آسیب‌ دیدگی و شکنندگی موها می ‌شود.
 • فعالیت ‌های جسمانی سبک، مدیتیشن، یوگا و ورزش را برای مدیریت استرس انجام دهید.
 • استراحت کافی داشته باشید و آب کافی بنوشید.

راه های افزایش ماندگاری مزوتراپی مو

بعد از انجام مزوتراپی مو اهمیت دارد، نکات مراقبتی مهم را اعمال کنید. با رعایت موارد لازم، ماندگاری مزوتراپی مو، افزایش می یابد. برای افزایش ماندگاری مزوتراپی مو موارد زیر توصیه می شود:

 1. حداقل ۴۸ ساعت پس از جلسات مزوتراپی از شستشوی مو و استفاده از دوش خودداری کنید. محل ‌های تزریق باید به‌طور کامل خشک باشند. (می ‌توانید موهای خود را ۸ الی ۱۰ ساعت قبل از شروع درمان بشویید.)
 2. شامپوها و محصولات حالت دهنده را به توصیه پزشک خود مصرف کنید.
 3. تا دو هفته پس از تزریق، از تماس با نور مستقیم آفتاب، گرما و دستگاه ‌های برنز پرهیز نمایید.
 4. با نوشیدن مقدار کافی آب و رعایت یک رژیم غذایی سالم و پرفیبر بهبود فرآیند درمانتان را سرعت ببخشید.
 5. در ۴۸ ساعت اول پس از تزریق، از انجام ورزش ‌های سنگین که باعث می  شود عرق کنید، بپرهیزید.
 6. تا یک هفته از سونا، جکوزی و استخر استفاده نکنید.
 7. تا زمان بهبود کامل زخم ‌های تزریق، سر و همچنین ناحیه مورد تزریق را ماساژ ندهید.
 8. در هوای سرد از کلاه مناسب استفاده کنید تا از تغییرات دمایی محافظت شود.
 9. ممکن است پزشک مکمل ‌ها یا داروهایی را توصیه کند که می ‌توانند به بهبود ماندگاری نتایج مزوتراپی کمک کنند. این مکمل ها ویتامین ‌ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب اصلی و آنتی‌اکسیدان‌ ها را شامل می شوند.
 10. مشاوره با یک متخصص مو، اطلاعات مفیدی را در مورد مراقبت از موها، استفاده از محصولات مناسب و روش‌ های تقویت مو در اختیار قرار می دهد.
 11. انتخاب یک مرکز معتبر و با تجربه نیز، برای ماندگاری مزوتراپی مو بسیار حائز اهمیت است.

عکس قبل و بعد از مزوتراپی موی مرد

چه کارهایی ماندگاری مزوتراپی را کاهش می دهد؟

ماندگاری مزوتراپی مو ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلف قرار بگیرد. برخی از عواملی که ممکن است منجر به کاهش ماندگاری مزوتراپی شوند عبارتند از:

 • سبک زندگی نامناسب
  مصرف  الکل، سیگار کشیدن، استرس زیاد و عدم فعالیت، می ‌تواند به کاهش اثرات نتایج مزوتراپی منجر شود.
 • عدم مراقبت مناسب از موها و پوست سر
  استفاده نادرست از محصولات مراقبتی، استفاده از شامپوهای قوی، ابزارهای حرارتی برای موها و مراقبت نکردن مناسب از پوست سر نتایج ماندگاری مزوتراپی را کاهش می دهد.
 • عوامل محیطی
  تماس با عوامل محیطی مضر مانند آلودگی هوا، تابش مستقیم اشعه UV می‌ تواند باعث نتایج مزوتراپی را کاهش دهد.
 • عدم پیگیری و تکمیل درمان
  عدم تکمیل تمام جلسات درمانی و عدم رعایت دستورات پزشک معالج پس از اتمام درمان مزوتراپی نتیجه و دوامی نخواهد داشت.
 • تغییرات هورمونی
  تغییرات هورمونی در بدن، به ویژه در دوره ‌هایی مانند بارداری، می‌ تواند در کاهش ماندگاری موثر باشد.
 • استفاده از داروها
  برخی از داروها ممکن است تأثیرات جانبی بر موها و پوست داشته باشند که موجب کاهش ماندگاری مزوتراپی می شوند.
 • استرس
  استرس زندگی و فشار روانی ممکن است به کاهش ماندگاری مزوتراپی مو منجر شود.
 • سن و فاصله زمانی بین جلسات
  با افزایش سن، سلامت مو و پوست ممکن است تغییر کند، که می‌تواند در ماندگاری مزوتراپی تأثیر بگذارد. همچنین، فاصله زمانی بین جلسات نیز بر ماندگاری آن تأثیر دارد؛ فواصل زمانی طولانی‌ ممکن است منجر به از دست دادن اثرات درمانی شود.

هر سوالی که داشتید از ما بپرسید

از فروشگاه دلتا دیدن کنید

تماس با ما

"(ضروری)" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اینستاگرم
تماس بگیرید